حرکت اروپا مالیات انگلیس پیروزی انتخابات

حرکت: اروپا مالیات انگلیس پیروزی انتخابات بین الملل انگلیس اتحادیه اروپا

گت بلاگز وب‌گردی طب سنتی جهت درمان افسردگی چه می گوید؟

روش هایی جهت برطرف افسردگی در این بخش قرار داده ایم.برای درمان انواع افسردگی، سالیان درازی است که از انواع داروهای ضد افسردگی شیمیایی استفاده می شود ولی چون

طب سنتی جهت درمان افسردگی چه می گوید؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، افسردگی را با گیاه های دارویی فیتیله پیچ کن!برای درمان انواع افسردگی، سالیان درازی استکه از انواع داروهای ضد افسردگی شیمیایی استفاده می شود ولی چون درمان افسردگی گاهی چندین ماه یا چندین سال طول می کشد، مصرف کنندگان این داروها هر لحظه از عوارض جانبی آن ناراضی و دلواپس هستند.
به همین دلیل، به تازگی تحقیقات وسیعی روی گیاه های دارویی ضد افسردگی و آرام بخش صورت گرفته و تعدادی داروی گیاهی موثر و دارای حداقل اثرات جانبی به بازارهای جهانی عرضه شده است هست.

عبارات مهم : دارویی
البته مصرف این گیاه های هم، بدون عارضه نیست و خواندن این مطلب نباید باعث شود داروهایی را که دکتر جهت تان تجویز کرده، به طور ناگهانی قطع کنید ولی شاید با مشورت و تحت نظر دکتر تان بتوانید کم کم آنها را جایگزین داروهای شیمیایی کنید.
در این مطلب به معرفی تعدادی از این گیاه های می پردازیم:سنبل الطیب نبل الطیب یکی از قدیمی ترین گیاه های دارویی است که در کشور عزیزمان ایران و دنیا از آن جهت مصارف گوناگون دارویی، غذایی و بهداشتی استفاده می شود. این گیاه به صورت وحشی در جنگل های کم درخت در حاشیه جویبارها و گودال ها می روید.
قسمت مورد استفاده این گیاه ریشه آن است و معمولا از ریشه گیاهی که بیش از 3 سال عمر دارد، استفاده می شود. سنبل الطیب بعد از خشک شدن به رنگ قهوه ای در می آید و طعم آن تلخ ولی خوشبو و معطر است و عطر آن بعد از خشک شدن، زیاد می شود.

بوی مطبوع این گیاه به قدری است که گربه آن را از فواصل دور هم تشخیص می دهد و به طرف آن می رود؛ به همین علت، به این گیاه علف گربه نیز می گویند.

تاثیر دارویی ریشه تازه این گیاه، 3 برابر خشک شده است آن هست. سنبل الطیب باید در حرارت کم، خشک شود لیکن حرارت اوج تمام اثر دارویی آن را از بین می برد. یکی از بااهمیت ترین فواید دارویی این گیاه خاصیت آرام بخش بودن آن هست. سنبل الطیب با داشتن خاصیت ضد تشنج در برطرف ناراحتی های عصبی و کم کردن صرع نیز بافایده هست.

دلهره، تشویش و نگرانی را تا حد زیادی از بین می بردو جایگزین خوبی جهت قرص ها و داروهای آرام بخش است.نحوه مصرف مقدار 2 تا 4 گرم سنبل الطیب را که قبلا کوبیده شده است باشد در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد.

سپس آن را صاف کرده و روزی 3 بار، هر بار یک فنجان میل کنید. این نوشیدنی معالج تمام حالات عصبی، سرگیجه، ناآرامی های عصبی، ضد وحشت شبانه اطفال و آرام بخش بسیار خوبی جهت کارهای فکری زیاد هست.

علف چاییکی از عالی ترین داروهای گیاهی ضد افسردگی که خاصیت دارویی و فواید ارزنده دیگری نیز دارد، علف چای هست. قدمت مصرف این گیاه بیش از 2 هزار سال است و نزد زیاد اقوام و ملل دنیا به عنوان عالی ترین داروی بیماری های عصبی مورد استفاده بوده هست. اکنون بیش از 50 کارخانه داروسازی دنیا از گیاه علف چای، داروهای متفاوت ضد افسردگی تهیه می کنند. این گیاه در کشور عزیزمان ایران با نام های دیگری نظیر گل راعی، علف هزار چشم و هوفاریقون آشنا می شود.

منبع: آکا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دارویی | افسردگی | درمان ان | استفاده | افسردگی | ریشه گیاهی | داروهای گیاهی | داروهای شیمیایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog