حرکت اروپا مالیات انگلیس پیروزی انتخابات

حرکت: اروپا مالیات انگلیس پیروزی انتخابات بین الملل انگلیس اتحادیه اروپا

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کنایه دوباره لاریجانی به احمدی‌نژاد

رئیس مجلس گفت: بعد از آنکه کشوری از منطقه پیغامی را آورد که مدیر جمهور آمریکا تقاضای مذاکره دارد و می‌خواهد مسئله هسته‌ای حل شود ما با شرط اینکه غنی سازی را در

کنایه دوباره لاریجانی به احمدی‌نژاد

کنایه دوباره لاریجانی به احمدی نژاد

عبارات مهم : مذاکره

رئیس مجلس گفت: بعد از آنکه کشوری از منطقه پیغامی را آورد که مدیر جمهور آمریکا تقاضای مذاکره دارد و می خواهد مسئله هسته ای حل شود ما با شرط اینکه غنی سازی را در کشور عزیزمان ایران بپذیرند، پذیرفتیم؛ بعد از انقلاب کشور عزیزمان ایران هیچگاه با آمریکا مذاکره نمی کرد حتی در سخت ترین شرایط، ولی هنگامی که آن ها شرایط را مطرح کردند و ما در عنوان هسته ای به جای رسیده بودیم که می توانستیم آن را تثبیت کنیم بحث کردیم و مذاکره را پذیرفتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حق هم این بود که ما از برجام خارج شویم، ولی هنگامی که اروپایی ها گفتند که حاضریم مسیر جدیدی را باز کنیم و پای توافق خواهیم بود باز ما قبول کردیم.

به گزارش گزینش به نقل از خبرگزاری ها، علی لاریجانی مدیر مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت روز حمایت از صنایع کوچک که امروز (یکشنبه ۲۱ مرداد) برگزار شد، گفت: بعد از سال ها کشمکش در عنوان هسته ای به یک مسیری رهنمون شدیم که آن مسیر مذاکرات بود، کشور این مسیر را جهت این گزینش کرد که مشکلاتی که در بخش های تولید ی وجود دارد حل شود و از نظر معیشتی فشاری به مردم وارد نشود.

کنایه دوباره لاریجانی به احمدی‌نژاد

وی افزود: بعد از آنکه کشوری از منطقه پیغامی را آورد که مدیر جمهور آمریکا تقاضای مذاکره دارد و می خواهد مسئله هسته ای حل شود ما با شرط اینکه غنی سازی را در کشور عزیزمان ایران بپذیرند، پذیرفتیم؛ بعد از انقلاب کشور عزیزمان ایران هیچگاه با آمریکا مذاکره نمی کرد حتی در سخت ترین شرایط، ولی هنگامی که آن ها شرایط را مطرح کردند و ما در عنوان هسته ای به جای رسیده بودیم که می توانستیم آن را تثبیت کنیم بحث کردیم و مذاکره را پذیرفتیم.

لاریجانی تصریح کرد: مدیر جمهور آمریکا هم گفت که ما غنی سازی در کشور عزیزمان ایران را قبول داریم، بعد از ۲ سال مذاکرات نسبتا سخت به نتیجه رسیدم و توافق کردیم، این توافق محدودیت ها و شرایط گشایشی را جهت اقتصاد کشور به وجود آورد.

رئیس مجلس گفت: بعد از آنکه کشوری از منطقه پیغامی را آورد که مدیر جمهور آمریکا تقاضای مذاکره دارد و می‌خواهد مسئله هسته‌ای حل شود ما با شرط اینکه غنی سازی را در

برجام را پذیرفتیم تا فضای کسب و کار باز شود

وی ادامه داد: برجام راهی بود که با علت آن را گزینش کردیم، کسانی که در عرصه تولید هستند می دانند که یکی از انگیزه هایی که ما بعضی از محدودیت ها را قبول کردیم جهت این بود که فضای کسب و کار در کشور باز شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یک نوع آنومالی در سیاستگذاری های مدیر جمهور تازه آمریکا وجود دارد، در این میان بعضی رهبران اروپایی تماس گرفته و اعلام کردند که شما می توانید از برجام خارج شوید و ما می توانستیم، ولی آن ها گفتند که حاضرند یک مسیر جدیدی را باز کنند، لذا به اروپایی ها وقت دیگر دادیم تا ببینیم چه میزان به بیانات خود در تلفن ها و مذاکرات پایبند هستند.

کنایه دوباره لاریجانی به احمدی‌نژاد

لاریجانی بیان کرد: ما بیانات اروپایی ها رد نکردیم، لیکن نمی خواستیم اوضاع کسب و کار مردم آسیب ببیند در صورتی که حق داشتیم از برجام خارج شویم اکنون دستگاه دیپلماسی ما در حال مذاکره با اروپایی هاست و تلاش می کنیم به تمام راه هایی که می توان در مذاکرات تعدیل کنیم، برسیم.

در شرایط سخت باید نگاه طبیبانه و مسئولانه باشد

رئیس مجلس گفت: بعد از آنکه کشوری از منطقه پیغامی را آورد که مدیر جمهور آمریکا تقاضای مذاکره دارد و می‌خواهد مسئله هسته‌ای حل شود ما با شرط اینکه غنی سازی را در

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط سخت باید نگاه طبیبانه و مسئولانه باشد، گفت: بعضی در شرایط سخت به جای همکاری و ایجاد وفاق به علت پرسشها سیاسی نقش اپوزسیون را بازی می کنند، انگار تازه از کره مریخ آمده اند و هیچ سابقه ای هم ندارند.

وی افزود: شرایط سخت اقتصادی تنها مربوط به ما نیست و اکنون بسیاری از کشور ها دچار تلاطم اقتصادی هستند، همین طور که در کنار ما دچار پرسشها اقتصادی شده است اند و یک عنصر مزاحمی در عرصه دیپلماسی حضور کرده و کشور ها را دچار چالش کرده است.

کنایه دوباره لاریجانی به احمدی‌نژاد

لاریجانی با تأکید بر اینکه نباید همه پرسشها و پرسشها کشور را به علت پرسشها خارجی بدانیم، بیان کرد: بعضی پرسشها به علت پرسشها داخلی کشور است مانند اوضاع بانک ها که از سال ها پیش دچار مسئله بوده و مانند صندوق از آن استفاده شده است است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سال ها در مجلس بر روی این عنوان کار شد و این خواست بخش صنعت است که بتوانند به صورت اصولی از بانک ها استفاده کنند و این امر نیاز به یک بررسی دقیق دارد و اکنون طرح آن در حال بررسی است و نیاز به یک جراحی بزرگ دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه صنایع کوچک از لحاظ تعداد و تأثیرگذاری پیشران صنعت در کشور هستند، اظهار کرد: بر این اساس باید پرسشها مربوط به صنایع کوچک مورد حمایت جدی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بعضی موارد که از سوی وزیر صنعت و معدن پیشنهاد شد را می توان جهت برطرف پرسشها حوزه صنعت در مجلس و همچنین شورای سه قوه مورد بررسی قرار داد، همچنین پیشنهاد احداث صندوق حمایت از صنایع بسیار مورد نیاز است و می توان بر روی آن بحث و بررسی کرد.

لاریجانی تأکید کرد: باید منابعی را در کشور به وجود آورد تا صنایع کوچک بتوانند با توجه به نوسان ارز از حمایت بانک ها برخوردار شوند، همچنین بحث ارزش افزوده و تخصیص آن را دولت بررسی کرده و گزارش نهایی خود را به مجلس ارائه کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس ماده ۴ قانون اصلاح فضای کسب و کار اتاق ها موظفند هر سال گزارشی از شاخص های مهم کسب و کار را ارائه کنند، گفت: ۷ گزارش به وسیله اتاق های بخش خصوصی، تعاون و… تاکنون ارائه شده است و هفتمین گزارش مربوط به بهار سال ۹۷ است که آمار ها شرایط خوبی را نشان نمی دهد.

وی افزود: اتاق ها در این گزارش برداشت خوبی از ایرادات و چگونگی حل آن را داشته اند که این گزارش می تواند به وزارت صنعت و مسئولان در دولت و مجلس جهت حل پرسشها کمک کنند.

لاریجانی تصریح کرد: شاخص فضای کسب و کار ۶.۱۹ بوده که این نمره بندی بر اساس ۱۰ انجام می شود، لذا نمره کسر شده است نسبت به زمستان سال گذشته مقداری زیاد کردن داشته، ولی هنوز هم خوب نیست و مسئولان باید تصمیمات صحیح تری در این میان اخذ کنند.

بی ثباتی در سیاست ها و رویه ها قدرت تصمیم گیری در بنگاه ها را کم کردن می دهد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سه مولفه موثر در بحث صنعت اظهار کرد: غیرقابل آینده نگری بودن قیمت مواد اولیه، دشواری تأمین مالی از بانک ها و بی ثباتی در سیاست ها و رویه ها به بخش صنعت آ سیب می رساند و قدرت تصمیم گیری را جهت بنگاه ها کم کردن می دهد.

وی تأکید کرد: دسترسی به حامل های انرژی، نحوه استقبال مشتریان از نوآوری محصولات و خدمات در گزارش اتاق های بازرگانی اوضاع بهتری دارند، همچنین بر اساس این گزارش بخش اعظم اختراعات مربوط به بخش خدمات و صنایع کوچک است.

لاریجانی افزود: همچنین بر اساس این گزارش سه استان خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و خوزستان اوضاع خوبی را ندارند و دولت باید زیاد توجه کنند، سه استان دیگر ایلام، فارس و زنجان از لحاظ کسب و کار اوضاع بهتری دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شاخص کارآفرینی دارای نمره ۶.۳۰ است و بر اساس این گزارش بنگاه هایی که مابین ۶ تا ۱۰ نفر پرسنل نسبت به بنگاه هایی که ۲۰۰ نفر پرسنل داشته شرایط نامناسب تری دارند.

نقدینگی در کشور بی ارتباط به بانک ها نیست

وی اظهار کرد: نقدینگی در کشور بی ارتباط به بانک ها نیست، خلق پول به وسیله بانک ها به طوری شده است که اکنون نقدینگی چند برابر نسبت به سال های قبل زیاد کردن داشته است.

لاریجانی تأکید کرد: رسانه ها در کشور باید مشی مددکاری داشته باشند تا در این شرایط پرچالش با افکار عمومی هم رأی شوند، یکی از راه ها جهت کم کردن نقدینگی واگذاری پروژه های عمرانی است که مجلس طی ۴ سال در بودجه تسهیلاتی را جهت واگذاری پروژه های نیمه تمام در نظر گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس آمار های جهانی رتبه کشور عزیزمان ایران از نظر تسهیل فضای کسب و کار خوب نیست و ما باید زمینه را جهت این عنوان فراهم کنیم، باید تلاش کرد نقدینگی را به سمت تولید هدایت کرد و اگر کشور بر اساس تولید و صادرات محوری پیش برود تحولات بنیادینی در اقتصاد ایجاد می شود.

سیستم دیوانی کشور خود به خود ایجاد فساد می کند/دولت باید کوچک و چابک شود

وی با اشاره به اینکه سیستم دیوانی کشور خود به خود ایجاد فساد می کند، افزود: هرچه درآمد از نفت و مالیات داریم صرف هزینه اداره سیستم اداری کشور می شود و فربه شدن امور اداری فساد زا است لذا باید یک پالایش جدی در این بخش انجام شود.

لاریجانی اظهار کرد: در قانون برنامه ششم اعلام کردیم که ۱۵ درصد از سیستم اداری کم کردن پیدا کند، ولی هر روز شاهد فربه شدن این سیستم هستیم، دولت باید کوچک و چابک شود و بخش هایی هم نباید خود را در این میان مستثنی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین دولت باید از تکنولوژی استفاده کرده و دولت الکترونیکی را سریعا به جریان بیندازد، لیکن با کوچک شدن دولت و سیستم الکترونیکی فساد کم کردن پیدا می کند، باید بدانیم مسیر توسعه در کشور چیست و چه نهاد هایی در این زمینه ضعف دارند.

وی خطاب به وزیر صنعت گفت: باید یک استراتژی صنعتی در کشور تعریف شود، لذا شما یک مانیفست صنعتی تعریف کنید تا مبنای برنامه ریزی جهت کشور و حتی مجلس باشد.

لاریجانی بیان کرد: اگر بخواهیم چالش های موجود را به وقت تبدیل کنیم و فضای کسب و کار را رونق دهیم باید زمینه ساده گیری و تسهیل فضای کسب و کار را ایجاد کنیم، لذا اگر قوانین مزاحم و پرسشها قانونی در این میان وجود دارد وزارت صنعت با تشکیل کمیته ای این پرسشها را بررسی و گزارش نهایی را به ما ارائه کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت ارز دارای تلاطم است و مشکلاتی را ایجاد کرده، گفت: این قیمت ارز به فضای صادرات کمک می کند و زمینه را جهت زیاد کردن صادرات فراهم می کند، ما ۱۵ همسایه داریم که می تواند محل خوبی جهت صادرات محصولات کشورمان باشد.

وی تأکید کرد: صنعت یک رکن مهم جهت توسعه کشور است و صنایع کوچک پیشران باید حتما مورد حمایت دولت و مجلس قرار بگیرد.

واژه های کلیدی: مذاکره | لاریجانی | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog